scorecardresearch

MİLLİ GÖRÜŞ ICMGUK İFTAR YEMEĞİ CROWNE PLAZA HOTEL 2 TEM 2015 HD

11 izlenme
Kategori Din
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
MİLLİ GÖRÜŞ ICMGUK İFTAR YEMEĞİ CROWNE PLAZA HOTEL

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN İFTARINDA BÜYÜKELÇİ BİLGİÇ’TEN TAZİYE VE BARIŞ MESAJI

İSLAM TOPLUMU MİLLİ GÖRÜŞ (İCMG) TEŞKİLATININ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNDE KONUŞAN TÜRKİYE’NİN LONDRA BÜYÜKELÇİSİ ABDURRAHMAN BİLGİÇ, TUNUS,KUVEYT, YEMEN VE FRANSA’DAKİ TERÖR SALDIRILARINI KINAYARAK, İSLAM’IN BARIŞ DİNİ OLDUĞUNU
HATIRLATTI.

LONDRA’NIN KENSİNGTON BÖLGESİNDEKİ CROWNE PLAZA HOTEL’DE PERŞEMBE AKŞAMI GERÇEKLEŞEN İFTAR PROGRAMINA, TÜRKİYE’NİN LONDRA BÜYÜKELÇİSİ ABDURRAHMAN BİLGİÇ, FARKLI ÜLKELERİN BÜYÜKELÇİ VE DİPLOMATLARI, RUM ORTODOKS KİLİSESİ PAPAZI DEACON MELİTON VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİ KATILDI.

YEMEK ÖNCESİ ICMG’Yİ TANITAN VE FAALİYETLERİNİ ANLATAN VİDEO GÖSTERİSİNİN ARDINDAN İCMG) İNGİLTERE GENEL KOORDİNATÖRU EROL ÖZTÜRK KONUKLARA HİTABETTİ.

YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA İÇİN RAMAZAN AYININ ÖNEMİ ÜZERİNDE DURAN ÖZTÜRK, HAZRETİ MUHAMMED’İN ‘KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR’ HADİSİNİ DÜSTUR EDİNDİKLERİNİ BELİRTTİ. İNSANLIK İÇİN BU HADİS-İ ŞERİF’İN HUZUR VE REFAHI TESİS ETMEYİ İŞARET ETİTĞİNİN ALTINI ÇİZEN ÖZTÜRK, BU MÜBAREK AYIN İYİ DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ KAYDETTİ.

BÜYÜKELÇİ BİLGİÇ: SALDIRILAR ISLAMOFOBIA’YA HİZMET EDİYOR

TÜRKİYE’NİN LONDRA BÜYÜKELÇİSİ ABDURRAHMAN BİLGİÇ DE KONUŞMASINDA RAMAZAN AYININ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA İÇİN ÖNEMLİ VE KUTSAL AY OLDUĞUNU HATIRLATTI.

YEMEĞE DAVET EDİLEREK ICMG ÜYELERİYLE BİRARADA OLMAKTAN DOLAYI MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİREN BİLGİÇ, İNGİLTERE KOORDİNATÖRÜ EROL ÖZTÜRK’E TEŞEKKKÜR ETTİ.

KONUŞMASINDA, “ALLAH HERKESİN ORUCUNU KABUL ETSİN” DİYEN BÜYÜKELÇİ BİLGİÇ, “MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN İNGİLTERE ŞUBESİ ÜYELERİYLE HOŞ BİR ATMOSFERDE GERÇEKLEŞEN İFTARDA BULUNMAKTAN MEMNUNİYETİMİ BELİRTEYİM. RAMAZAN AYI, SABIR, BİRLİK, BERABERLİK VE DAYANIŞMA ZAMANIDIR. BU AY, İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ ANLAMAK VE YARDIMLAŞMA AYIDIR AYNI ZAMANDA” DEDİ.

BRİTANYALI POLİTİKACILARIN AÇIKLAMALARINDA, ‘MÜSLÜMANLAR BÜYÜK BRİTANYA’DA EN ÇOK BAĞIŞ YAPAN İNANÇ GRUBU’ SÖZLERİNİ AKTARAN BİLGİÇ, “BURADA OKUMAKTAN MEMNUNİYETİMİ BURADA İFADE ETMEK İSTİYORUM” DİYEREK ŞÖYLE KONUŞTU:

“BU HAYIR KURUMLARI, BİZDEN DURUMU DAHA İYİ OLMAYANLAR İÇİN KURULMUŞTUR. DEVLET ORGANİZASYONU OLMAYAN, İSLAM TOPLUMU MİLLİ GÖRÜŞ, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK OLMAK İÇİN KURULMUŞ OLAN BİR DERNEK OLARAK FARKLI TOPLUMLARI ULUŞTURAN BİR KURULUŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. İCMG’E DÜNYA ÜZERİNDE SARFETTİKLERİ EFOR İÇİN BU VESİLEYLE TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM. UMARIM BU KUTSAL RAMAZAN AYI BİRÇOK ÜLKEDE ZOR ŞARTLARDA ACI ÇEKEN MÜSLÜMANLARA HUZUR, REFAH VE KALPLERE MUTLULUK GETİRİR. SON ZAMANLARDA TUNUS’TA, KUVEYT’TE, YEMEN VE FRANSA’DA HAYATLARINI KAYBEDENLER İÇİN ALLAH’TAN RAHMET DİLERİM. AİLELERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLEKLERİMİ İLETİYORUM VE YARALANANLARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.

SON ZAMANLARDAKİ SALDIRILAR VE VAHŞET HERŞEYDEN DAHA ÇOK İNSANLIĞA VE EVRENSEL DEĞERLERE KARŞI YAPILMIŞTIR. BU SALDIRILARI YAPANLAR, KENDİ BULUNDUKLARI TOPLUMA İHANET EDİYORLAR. BU ACIMASIZ SALDIRILAR İSLAMOFOBİA’YI, IRKÇILIĞI VE YABANCI DÜŞMANLIĞINI ARTIRMAKTAN BAŞKA BİR AMACA HİZMET ETMİYOR. KUTSAL AY RAMAZAN, İSLAM’IN BUR BARIŞ VE HUZUR DİNİ OLDUĞUNU HATIRLAMAK İÇİN BİR VESİLEDİR. HEPİNİZİN RAMAZIN MÜBAREK OLSUN.”

Haber: Mustafa Köker