scorecardresearch

KKTC LONDRA TEMSİLCİLİĞİNDE KURBAN BAYRAMI RESEPSİYONU 2015 HD

8 izlenme
Kategori Din
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
KKTC Temsilcisi Sn Oya Tuncalı ve eşi İhsan Tuncalı Kurban Bayramı münasebetiyle 4 Eylül Perşembe günü (bayramın birinci günü) 18:30-20:30 saatleri arasında KKTC Londra Temsilciliğinde halka açık bir bayramlaşma resepsiyonu verdiler.

Çok sıcak bir ortamda gerşekleşen bayramlaşmaya katılan misafirler arasında Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar ve bazı TC Londra Diplomatik Personeli, İngiltere Türk Dernekleri Konsey Başkanı Çetin Ramadan ve yönetim kurulu. Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Kemal Soyer ve yöneticiler, Britanya Kıbrıslı Türkler Konseyi üyeleri, Sivil Toplum örgütleri yönetici ve üyeleri, öğrenciler,sanatçılar, iş sahipleri, halk ve basın katıldı.

Resepsiyona katılanlara, Kıbrıs Türk mutfağından ikramlarda bulunuldu.

Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdikleri bayram kutlamalarının geleneksel hale geldiğini söyleyen Tuncalı, geceye katılanları Temsilcilik’te ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirterek Bayramın önemli özelliklerinden olan “birlik ve beraberliğin” Kıbrıs Türk toplumunun birçok alandaki temsilcilerini, büyük bir ailenin fertleri olarak, Temsilcilik çatısı altında biraraya getirdiğini ve Kurban Bayramı’nı birlikte karşıladıklarını ifade etti


London Turkish TV olarak sizler için bu görüntüleri derledik.
Etiketler